Trauma, trawa, trampoliny.

Przed naszym studiem wyrosły kwiaty, a w środku pojawiła się trawa – dużo trawy, więc powitanie wiosny mamy już za sobą. To właśnie tej trawy dotyczy tytułowa trauma. Nie my jednak jej dostaliśmy ale Bartek, producent ostatniej sesji w naszym studio. Klient koniecznie chciał do produkcji spotu żywej trawy, co w naszym kraju (a może tylko regionie) o tej porze roku okazało się rzeczą niemożliwą – sesja było z tego powodu przekładana kilkakrotnie. Stanęło jednak na trawie sztucznej, która doskonale zagrała rolę prawdziwej.

Sesja była niecodzienna z kilku powodów – prawie 40 m2 trawy, 24 kW światła które podniosły temperaturę (dosłownie – o kilka stopni), trzy duże trampoliny i pół przedszkola. Cały ten chaos dał fantastyczne efekty, które koniecznie musieliśmy dla Was uwiecznić.

Co dokładnie się działo?

MBT Production realizowało u nas spot reklamowy dla dystrybutora trampolin. Niby nic, ale studio było wypełnione dosłownie po brzegi wszelakim sprzętem, trawą ale również świetnym klimatem.

Przygotowania do przedsięwzięcia trwały parę tygodni, ponieważ trzeba było zgrać tuzin ludzi, zorganizować jeszcze więcej ekwipunku no i oczywiście pracować z aktorami, którzy na tym planie mogliby z uśmiechem na twarzy przetrwać trzy razy dłużej niż każdy z nas.

Prawdopodobnie myślicie tylko o tym jak udało się przetrwać w takim zamęcie. Przyznam, że się udało, a na dodatek z uśmiechem na twarzy! do samego końca.

To wszystko dlatego, że na planie znaleźli się sami profesjonaliści – cieszymy się, że coraz więcej takich ekip witamy w naszym studio. Przy tym projekcie musiało brać udział więcej ekip – oprócz filmowców byli ludzie od oświetlenia, postprodukcji, wizażu i oczywiście my – co niezmiernie nas cieszy. Mogliśmy podpatrzeć kilka efektownych sztuczek. Od razu, z tego miejsca, chcemy pozdrowić i podziękować wszystkim za współpracę.

By nie kończyć tego tekstu w stylu “towarzystwa wzajemnej adoracji” chcemy zapowiedzieć Wam, że na ten miesiąc mamy jeszcze parę niespodzianek.

Prosimy tylko trzymać za nas kciuki!

Filip


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

− 1 = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>