Jak powstało ISO 100 Studio

O stworzeniu studia z prawdziwego zdarzenia myśleliśmy już od dłuższego czasu.

Od początku miało być to coś więcej niż zwykłe studio fotograficzne. Zależało nam na stworzeniu przestrzeni, która pozwoli na pracę bez ograniczeń. Nie jest problemem wynająć mieszkanie w kamienicy na pierwszym, drugim lub trzecim piętrze o wysokości 3,5 m, gdzie największe pomieszczenie ma 70 m kw., pomalować je na biało, wstawić trzy lampy, powiesić kilka teł i mówić, że dysponuje się studiem. Nie o takie studio nam chodziło. Zawsze chcieliśmy mieć przestrzeń, która nie będzie krępowała ani zbyt małą powierzchnią ani przytłaczającym sufitem. Od początku wiedzieliśmy, że do naszego studia będzie można wjechać motocyklem (a nawet dwoma czy trzema), wprowadzić samochód czy też zająć się duża grupą ludzi.

Poszukiwania odpowiedniego lokalu trwały kilka miesięcy. Obejrzeliśmy kilkanaście lokalizacji, ale żadna z nich nie spełniała wszystkich wymogów. Albo były za małe, albo za niskie, albo nie miały ogrzewania, albo miały zbyt wiele okien. Dopiero dzięki pomocy biura obrotu nieruchomościami udało nam się namierzyć odpowiedni lokal. I o dziwo był on prawie pod nosem. Mijaliśmy go w trakcie naszych poszukiwań kilkanaście razy.

Zapewne niejednego ciekawi kim jesteśmy. Trzon ISO 100 Studio stanowi rodzinny duet – ojciec i syn, których łączy pasja do fotografii. Darek (ten starszy) w trakcie swojej kariery zawodowej parał się rozmaitymi rzeczami. Był marynarzem, górnikiem (takim prawdziwym – dołowym), wartownikiem, grafikiem komputerowym, redaktorem gazety, specjalistą od PR i rzecznikiem prasowym całkiem sporego koncernu. W pewnym momencie jednak poczuł, że to nie wystarczy, że fotografia którą parał się na potrzeby wykonywanych zajęć oraz w grupie fotograficznej, której był współzałożycielem, powinna się stać sposobem jego życia. Michał – syn, z fotografią miał do czynienia od najmłodszych lat. Aparaty cyfrowe, które na początku swojego funkcjonowania na rynku, były dla niektórych obiektami kultu, dla niego były zabawkami. Dzięki temu fotografia i sprzęt z nią związany praktycznie nie ma przed nim tajemnic i nigdy nie był tabu. Po ukończeniu gimnazjum plastycznego kształci się w technikum fotograficznym w Katowicach.

Jesteśmy przekonani, że ISO 100 Studio, które tworzymy, stanie się doskonałym miejscem pracy dla wielu fotografików, miejscem spotkań dla ludzi o trochę innym spojrzeniu na rzeczywistość oraz wylęgarnią naprawdę ciekawych projektów i inicjatyw.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

8 + cztery =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>